d. - 9. årgang
Kontakt os | Annoncering | Tip en nyhed | Skriv til "Ordet er frit"En aktiv start på 2019 i Sæby Gymnastikforening

12. februar 2019 - kl.8:29 - af:

Opvisning 18 kopier

Sæby Gymnastikforening er med et stigende antal medlemmer godt i gang med anden halvdel af sæsonen 2018/2019. På generalforsamlingen mandag den 25. februar 2019 klokken 19.30 i Manegen, Sæby Kulturhus kigges i ord og billeder tilbage på 2018, hvor nye tiltag som Naturtræning og Familieholdet fik sit gennembrud.

Foråret byder for Sæby Gymnastikforening blandt andet på den årlige Fastelavnsfest for alle medlemmer på foreningens børneholdene ligesom den årlige Forårsopvisning også står for døren. Denne afholdes søndag den 31. marts 2019 i Sæby Fritidscenter, hvor Øster Hornums dygtige konkurrencehold blandt foreningens børnehold vil præsentere deres flotte opvisning.

Skriv en kommentar......